HomeContact
dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021:
Informacje

Zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego zostały ustalone w porozumieniem z Radą Rodziców dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2020/2021:

02.11.2020r.

04 -05.01.2021

25-26-27.05.2021 egzamin ósmoklasisty

04.06.2021r po Bożym CieleAdministrator dnia października 29 2020
Drukuj
Badania środowiska - woda
Z życia szkoły

Dnia 24 września 2020 r. członkowie koła biologicznego  wybrali się do gospodarstwa państwa Złoch w Mojuszu, aby przeprowadzić badania wody w stawie rybnym. Do badania  parametrów wody użyliśmy zestawu 9 testów „ Aguaset” .  Zestaw ten zapakowany był w fajną niebieską teczkę, która już nas zachwyciła.  Badaliśmy pH wody, oznaczaliśmy jej twardość  oraz zawartość związków azotowych . Pracowaliśmy w trzech grupach. Oto nasze wyniki:  pH wody – 8; twardość  - 7 on;   zawartość NH3 – 0 mg/l, zawartość NO2- - 0. Wyniki wskazują, że woda ma odczyn  lekko zasadowy, zbliżony do obojętnego, jest miękka i pozbawiona związków azotowych. Oznacza to, że jest ona czysta i nadaje się do hodowli ryb. O czystości wody świadczy również obecność raków, które są biologicznymi wskaźnikami czystości wód.  Ryby żyjące w tym stawie są pewnie szczęśliwe. Gdy wykonywaliśmy badania przyszedł do nas cudny kot Piorun.  Był wytresowany i potrafił przybić „piątkę”  Na koniec zajęć  pani Eugenia Marcińska pokazała nam swój piękny i zadbany ogród. Każdy  z nas  zachwycił się przepysznymi malinami. Bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy państwu Złoch za możliwość przeprowadzenia zajęć  nad ich stawem.

                                                                               Oliwia Crzenkowicz i Amelia Lehmann


Administrator dnia października 04 2020
Drukuj
"Z rowerem i wędką za pan brat"
Z życia szkoły

W środę 30 września pierwsza grupa rowerowa z Mojusza pod opieką pani Wioletty, Łucji i Beaty wzięła udział w rajdzie rowerowym w ramach projektu gminnego „Z rowerem i wędką za pan brat” organizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Ucznia „Horyzont” działającym przy SP2 im.J.Piłsudskiego  w Sierakowicach. TPU „Horyzont”zadbał o ubezpieczenie, napoje, batoniki, odblaskowe koszulki, pyszny obiad i piękne medale.Trasa rozpoczęła się w Mojuszu i przebiegała przez Mojuszewską Hutę, Szklaną, Kamienicę Szlachecką, Borucino , Stężycę, Żuromino, Kamienicę Szlachecką, Mojuszewską Hutę i zakończyła się w Mojuszu. Po drodze był postój przy kurhanach w leśnictwie Uniradze, gdzie można było zobaczyć  miejsca pochówku z epoki brązu, żelaza i średniowiecza. W Stężycy natomiast spacer po promenadzie im.ks.Lubińskiego i dłuższa przerwa w pizzerii, gdzie wszyscy z przyjemnością uzupełnili stracone kalorie w czasie jazdy. Po 48 km nastąpiło  podsumowanie - każdy uczestnik wypełnił test, który sprawdził wiedzę dotyczącą poznawanych miejsc, można było  też obejrzeć prezentację p.Beaty i Antoniego „Zdobywamy Kolarską Odznakę Turystyczną PTTK . Na zakończenie wszyscy otrzymali zasłużone medale. Codzienne relacje z rajdu można było śledzić na blogu https://rowerlove.wordpress.com/


Administrator dnia października 04 2020
Drukuj
Pokaz rycerski" O Mieszku I i wilkach z Nortu"
Z życia szkoły

Pokaz rycerski

  Dnia 22.09 2020r. uczniowie klas III - VIII oglądali pokaz rycerski ,,O Mieszku I i wilkach z Nortu’’.

Społeczność szkolna przeniosła się do czasów naszych przodków.

Poznali pogańskie wierzenia Słowian i ich zwyczaje. Przez chwilę zamieszkali w słowiańskim grodzie oraz przekonali się dlaczego Wikingowie byli postrachem całej chrześcijańskiej Europy. Dowiedzieli się o zasługach Mieszka I dla naszego państwa, który aż do śmierci zbrojnie rozszerzał granice swego księstwa. Borykał się z wieloma poważnymi problemami. Przede wszystkim musiał utrzymać jedność państwa zamieszkanego przez liczne plemiona. Kolejnym problemem było zagrożenie z zagranicy, zwłaszcza ze strony wojowniczych możnowładców niemieckich.

             Zainteresowanie pokazem było bardzo duże i wzbudziło wśród uczniów ogromne emocje.

Organizator spotkania

Mirosława Tandek

 

 

 

 

Administrator dnia września 29 2020
Drukuj
Zajęcia terenowe kółko biologicznego
Z życia szkoły

Nasze zajęcia terenowe

Piotr Jaroszyk na pierwszych zajęciach koła biologicznego bardzo ciekawie opowiadał nam o hodowli drobiu ozdobnego. Piotr wraz z braćmi, Antkiem i Pawłem zajmują się tym hobbystycznie i zgodzili się nam pokazać swoja hodowlę. 10 września bieżącego roku chętni członkowie naszego koła wybrali się z wizytą do Państwa Jaroszyków. Było super. Piotr i Antek pokazali nam różne rasy kur. Najbardziej zachwyciły nas Silki kury jedwabiste, które mają pióra jak futro oraz kura Brahma Olbrzymia, która może mieć nawet około metra wysokości . Były też tam kolorowe kaczki, gęsi i indyki. Obserwowaliśmy radość kaczek kąpiących się w przydomowym stawie. Cudowne były też króliki. Poznaliśmy również pięknego i bardzo przyjaznego psa Maszę. Piotrek i Antek maja olbrzymia wiedzę o tych zwierzętach oraz opowiadają o nich bardzo interesująco. O indykach i gęsiach opowiadała nam babcia naszych kolegów pani Teresa, która ma również piękny ogród. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo podczas tej wycieczki, a niektórzy również postanowili zająć się hodowlą zwierząt.

„Było fajnie! Dużo się dowiedziałem.” Daniel

„Dla mnie najciekawsze było zbieranie jajek” Kuba

„Mi najbardziej podobały się króliczki, były bardzo milutkie i mogliśmy się nimi pobawić” Oliwia

„Ciekawie było. Poznałem tyle gatunków ptaków.” Kacper

„Zaskoczyły mnie indyki. Były bardzo duże.” Paulina

Członkowie koła biologicznego


Administrator dnia września 24 2020
Drukuj
Zebranie z rodzicami
Informacje

W środę 9 września 2020 r.o godz. 17.30 odbędzie się zebranie z rodzicami.Zapraszamy

Administrator dnia września 06 2020
Drukuj
Powszechny Spis Rolny 1 września-30 listopada 2020
Informacje

W całej Polsce właśnie rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada 2020 r.

To jedyne pełne badanie rolnicze, które przeprowadzane jest co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Dane ze spisu są wykorzystywane do tworzenia krajowej polityki rolnej i do kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.

Udział w spisie jest obowiązkowy i obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne prowadzące działalność rolniczą.

Podstawową i najwygodniejszą formą udziału w spisie jest samospis internetowy. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl i wypełnić elektroniczny formularz. Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Rolnicy nie mający takiej możliwości, będą mogli skorzystać ze specjalnie do tego celu przygotowanego punktu spisowego w urzędzie gminy. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.

Jakie pytania usłyszą rolnicy w trakcie spisu?

Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów. Wydaje się, że to dużo, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie pytania, czy nawet całe działy będą dotyczyć każdego gospodarstwa rolnego. Pytania dotyczą m.in. powierzchni gruntów, zasiewów, o zwierzętach gospodarskich, budynkach, ciągnikach, ochronie roślin, nawozach, aktywności ekonomicznej. Dokładny zakres zbieranych informacji można odnaleźć na stronie http://spisrolny.gov.pl.

Bezpieczeństwo danych

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane we wszystkich badaniach przez statystykę publiczną spełniają najwyższe standardy i zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji.

Osoby wykonujące prace spisowe są prawnie zobowiązane do przestrzegania tajemnicy statystycznej.  Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

 

Administrator dnia września 06 2020
Drukuj
Dowozy 2020/2021
Informacje

Dowozy w roku szkolnym 2020/2021:

Odjazd z Mojuszewskiej Huty :7.50

Odjazd ze szkoły w Mojuszu :15.00.

Administrator dnia września 01 2020
Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Informacje

Szanowni Rodzice!

Drodzy Uczniowie!

We wtorek, 1.09.2020 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.8.00, bezpośrednio po niej przechodzimy na boisko szkolne.

 Z uwagi na reżimy sanitarne rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na placu przyszkolnym. Wszyscy uczestniczący w inauguracji muszą być obowiązkowo wyposażeni w maseczki.

Jeśli warunki pogodowe uniemożliwią inaugurację na zewnątrz budynku, przejdziemy do sali w remizie OSP.

Po części oficjalnej nastąpi spotkanie zespołów klasowych z wychowawcami - bez rodziców, których prosimy o pozostanie poza budynkiem szkoły.

Zakaz wchodzenia do budynku szkoły dla osób niebędących uczniami lub pracownikami będzie obowiązywał do odwołania. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Dyrektor Danuta Pioch

Administrator dnia sierpnia 28 2020
Drukuj
Dożywianie
Informacje

Informacja Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sierakowicach dotycząca  dożywiania dzieci w szkole od września 2020 - dożywianie 2020/2021.

Administrator dnia sierpnia 27 2020
Drukuj
Procedury bezpieczeństwa - początek roku szkolnego 2020/2021
Informacje

Mojusz, 21.08.2020 r.

 

ZARZĄDZENIE NR 17/2020

DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MOJUSZU

z dnia 21.08.2020

 

w sprawie wprowadzenia procedur bezpieczeństwa w okresie zagrożenia COVID-19 w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Mojuszu

 

Na podstawie art. 30b ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910) oraz art. 30c ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910), a także wytycznych przeciwepidemicznych dotyczących organizacji zajęć w szkole i placówce przedszkolnej od 1 września 2020 roku, wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej oraz wytycznych przeciwepidemicznych GIS z 2 lipca 2020 r. dla przeszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz instytucji opieki nad dziećmi zarządzam, co następuje:

 

 

§ 1

 

Wprowadzam „Procedury bezpieczeństwa w okresie zagrożenia COVID-19 w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Mojuszu, które stanowią załącznik nr 1 do zarządzenia.

 

 

§ 2

 

Procedury, o których mowa w § 1 wchodzą w życie z dniem podjęcia.

 

 

§ 3

 

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Załącznik nr1 - PROCEDURY

Administrator dnia sierpnia 25 2020
Drukuj