HomeContact
Konkurs plastyczny"OZDOBA BOZONARODZENIOWA"
Konkursy i osiągnięcia

17 grudnia w Łyśniewie odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu"OZDOBA BOZONARODZENIOWA". Paulina Miotk zajęła I miejsce , a Anna Złoch wyróżnienie.

2019


Administrator dnia grudnia 18 2019
Drukuj
Konkurs "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"
Konkursy i osiągnięcia

 

Uczennice klasy VIII naszej szkoły  16 grudnia 2019r brały udział w etapie gminnym XIX Ogólnopolskiego Konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Nadia Baranowska, Daria Sychta, Paulina Miotk, Jagoda Tutkowska zajęły IV miejsce. 
 Gratulujemy .
2019

  

 

Administrator dnia grudnia 18 2019
Drukuj
Przegląd Zespołów Kolędniczych 2019
Konkursy i osiągnięcia

W niedzielę w Sierakowicach odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych. Jak co roku nie zabrakło tam naszych uczniów. 

preglad

Ci, którzy nie mieli okazji na żywo obejrzeć występu zapraszam na filmiki: cz.II https://youtu.be/Du2okoJObJ0

cz.I https://youtu.be/8I_jxnxW8BA

Administrator dnia grudnia 17 2019
Drukuj
Gminny etap Konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô
Konkursy i osiągnięcia

Gminny etap Konkursu Méster Bëlnégò Czëtaniô

Zmaganiom konkursowym z języka kaszubskiego nie ma końca. Jeszcze nie zakończyła się krzątanina wokół spraw związanych z Dyktandem Kaszubskim i pisaniem własnych tekstów po kaszubsku, a tu już trzeba było przygotowywać z uczniami czytanie literackich tekstów na Konkurs Bëlnégò Czëtaniô. Ten konkurs funkcjonuje w przestrzeni kaszubskiej od niedawna, ale szybko znalazł wielu zwolenników, co potwierdza regułę, że nie najgorzej jest jeszcze z czytającymi tradycyjne książki w formie papierowej.

Konkurs ma czterostopniową formułę, od eliminacji szkolnych począwszy, przez gminne, powiatowe, aż na rejonowych skończywszy. Koordynatorem eliminacji gminnych dla Gminy Sierakowice od początku jest Szkoła Podstawowa w Mojuszu. Konkurs dla Gminy Sierakowice odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Tadeusza Kobieli, który jest głównym sponsorem nagród i poczęstunku dla uczestników. Wśród tegorocznych sponsorów znalazło się też Starostwo Powiatowe oraz Zarząd Główny Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Tegoroczne zmagania miały miejsce 21 listopada, a zjechało na nie aż pięćdziesięciu uczestników - było zatem rojno i gwarno pomiędzy występami kolejnych czytających.

Oceną prezentacji zajmowało się jury w składzie: Emilia Reclaf, Judyta Kroskowska, Joanna Telega; a trzeba przyznać, że miało trudne zadanie do wykonania. Uczestnicy występowali w pięciu kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-III, klas IV-VI, klas VII-VIII, uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli. W każdej z kategorii należało wyłonić najlepszych, co było niezwykle trudnym zadaniem, zwłaszcza w grupach najliczniej reprezentowanych, tj. w kategorii I -13 uczestników, II - 17 uczestników i III - 14 uczestników.

Ciężka praca jurorów zakończyła się ogłoszeniem listy laureatów w kolejnych grupach:

klasy I-III
I miejsce         Kinga Pobłocka z SP w Lisich Jamach

II miejsce        Lena Wolska z SP w Mojuszu
III miejsce      Michalina Koszałka z SP w Kamienicy Królewskiej
wyróżnienia    Amelia Wolska z SP w Łyśniewie i Krystian Stawicki z SP Nr 1 w Sierakowicach  

klasy IV-VI
I miejsce         Paulina Wenta z SP w Kamienicy Królewskiej

II miejsce        Aleksandra Browarczyk z SP w Szopie
III miejsce      Kacper Marszk z SP w Tuchlinie
wyróżnienia    Agnieszka Roszkowska z SP w Tuchlinie i Oliwia Grzenkowicz z SP w Mojuszu

klasy VII-VIII
I miejsce         Dominika Płotka z SP Nr 1 w Sierakowicach

II miejsce        Patrycja Dawidowska z SP w Gowidlinie
III miejsce      Roksana Choszcz z SP w Tuchlinie
wyróżnienia    Oliwia Koszałka z SP w Jelonku i Daria Sychta z SP w Mojuszu

uczniowie szkół ponadpodstawowych
I miejsce         Patryk Wiśniewski z ZSP w Sierakowicach

II miejsce        Nikola Bronk z ZSP w Sierakowicach
III miejsce      Daria Lis z ZSP w Sierakowicach
wyróżnienia    Patrycja Penk i Karolina Stanisławska z ZSP w Sierakowicach

kategoria dorosłych
I miejsce         Paulina Węsierska

Zwycięzcy pierwszych dwu miejsc z każdej kategorii reprezentowali Gminę Sierakowice podczas eliminacji powiatowych w Glinczu, a zdobywcy laurów z poszczególnych powiatów spotkają się w połowie grudnia na eliminacjach wojewódzkich, które będą miały miejsce w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu, ich opiekunom dziękujemy za niestrudzoną pracę na rzecz wychowanków i zapraszamy za rok do kolejnych zmagań.


Tekst i foto D. Pioch

Administrator dnia grudnia 17 2019
Drukuj
Mikołajki 2019
Z życia szkoły

Mikołajki 2019

6 grudnia zorganizowano spotkanie ze Świętym Mikołajem w Szkole Podstawowej w Mojuszu. Miły gość został serdecznie przywitany przez Panią Dyrektor Danutę Pioch. Święty Mikołaj rozpoczął obdarowywanie słodkościami od najmłodszych dzieci uczęszczających do punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego. Następne były klasy nauczania początkowego i starsi uczniowie. W dowód wdzięczności za otrzymane prezenty, zadowolone dzieci pod okiem swoich nauczycieli śpiewały kaszubskie kolędy. Każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem w specjalnie przygotowanym na ten dzień kąciku Mikołajkowym.

 
O. Górska


Administrator dnia grudnia 10 2019
Drukuj
Szkoła do hymnu
Z życia szkoły

hymn

Administrator dnia listopada 26 2019
Drukuj
Szkoła pamięta
Z życia szkoły

dyplom

Administrator dnia listopada 26 2019
Drukuj
Akcja Edukacyjna "DZIECI UCZĄ RODZICÓW"
dzieci uczą rodziców

Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły przystępują do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej objętym honorowym patronatem przez Ministra Edukacji Narodowej pod hasłem „ Dzieci uczą rodziców” Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji „Dzieci uczą rodziców.

Zajęcia na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia poprowadzi pedagog szkolny oraz wychowawcy poszczególnych klas.

Pierwsze spotkanie już niebawem!!!    

  

Administrator dnia listopada 19 2019
Drukuj
Dzień Głośnego Czytania
Z życia szkoły

30 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mojuszu rozpoczęły się obchody dnia Głośnego Czytania. Uczniowie klas 1-3 oraz przedszkolaczki otrzymały książeczki opowiadające o najróżniejszych Przygodach Gagu Słodziaków do głośnego czytania w klasach. Wszyscy uczniowie otrzymali albumy oraz naklejki, które miały za zadanie zmobilizowanie do codziennej przygody z literaturą również w domu.

Klasa druga postanowiła przystąpić do akcji konkursowej ogłoszonej na stronie internetowej „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” i wykonać dekorację przestrzenną oraz maskotki używając do tego celu materiałów do recyklingu. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Udało nam się stworzyć własną wersję magicznego drzewa Słodziaków. Zostało ono wykonane z tekturowego rulonu po rolecie okiennej, zamocowanego w resztce sklejki, za gałęzie posłużyły stare druty oraz resztki bednarki. Drzewo okleiliśmy zniszczonymi i starymi kawałkami książek. Na gałęziach zawisły jesienne liście. Uczniowie wykonali też ilustracje swojego ulubionego bohatera Gangu Słodziaków oraz same Słodziaki i użyli w tym celu zużyte butelki, puszki, taśmy, papier.

Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego odbyło się dnia 13 listopada 2019 roku. Uczniowie zostali nagrodzeni maskotkami, dyplomami i słodkim upominkiem za udział. Pierwsze miejsce zajęła Agata Miotk z klasy 1, drugie Igor Kotłowski z klasy 3 oraz Amelia Rompa z klasy 2, trzecie miejsce zajęła Helena Złoch z klasy 3. Komisja uznała, że wyróżniające były prace Błażeja Rompy z klasy 2, Tymoteusza Sikory z klasy 1, Zuzanny Puzdrowskiej z klasy 1 oraz Michała Sikory z klasy 1.

Osoby odpowiedzialne:

Barbara Warmowska, wychowawca klasy 1

Weronika Sikora, wychowawca klasy 2

Irena Brzustewicz wychowawca klasy 3

Beata Wica - bibliotekarz


Administrator dnia listopada 14 2019
Drukuj
Zebranie z rodzicami
Informacje

13 listopada 2019 r. o godz.17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami.Zapraszamy!

Administrator dnia listopada 08 2019
Drukuj
X Pomorska Młodzieżowa Sesja Krajoznawcza
Z życia szkoły

    5 listopada 2019 roku uczniowie klasy V i VI z opiekunami Beatą Sildatk i Ireną Brzustewicz uczestniczyli w X Pomorskiej Młodzieżowej Sesji Krajoznawczej PTTK w Rumi. Obejrzeliśmy 8 prezentacji, które zostały przygotowane przez uczniów szkół województwa pomorskiego.Naszą szkołę reprezentowali Paulina i Piotr, którzy przygotowali i przedstawili prezentację pt.” Kaszuby w pigułce” oraz Roksana i Wiktoria opowiedziały o rajdzie rowerowym, w którym brała udział cała klasa w prezentacji pt. ”Odkrywamy na rowerach ciekawe miejsca w naszej okolicy”. Po prezentacji odbyła się piesza wycieczka z przewodnikiem po Rumi. W czasie wędrówki dowiedzieliśmy się wiele ciekawych historii. W ok. 48 tysięczne  miasto powstało po połączeniu miejscowości:  Rumia,  Zagórze,Szmelta , Janowo i Biała Rzeka. Przez Rumię przepływa Zagórska Struga – potok  o charakterze górskim , przy której kiedyś znajdowały się młyny i kuźnie. Byliśmy przy głazie upamiętniającym cesarza Wilhelma I w setną rocznicę jego urodzin -22 marca 1897 r. Ciekawostką było miejsce w lesie, gdzie kiedyś znajdowała się leśna restauracja „Pod Głuszcem”. Okazało się  , że do I wojny światowej Rumia była  miejscowością letniskową i uzdrowiskiem. Najciekawsza była góra Markowca -92m n.p.m. Stanowi ona punkt widokowy na Pradolinę Kaszubską, Kępę Oksywską i Zatokę Gdańską. Na szczycie znajdują się pozostałości niemieckiej baterii przeciwlotniczej z II wojny światowej. Z okresu tego zachowały się: schron stanowiska kierowania ogniem i 5 fundamentów dział oraz linie okopów. Dzisiejszy dzień na pewno wiele osób zachęcił do tego, aby poznawać ciekawe miejsca te blisko nas i te daleko.


Administrator dnia listopada 05 2019
Drukuj