HomeContact
Punkt Przedszkolny

Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Mojuszu w roku szkolnym 2015/2016 liczy 14 dzieci 3 i 4 letnich. Wychowawcą grupy jest pani Dominika Żołnowska.

W punkcie przedszkolnym zapewniamy naszym Milusińskim szansę na wszechstronny, indywidualny rozwój w atmosferze bezpieczeństwa, akceptacji i zrozumienia. Podczas zajęć edukacyjnych rozbudzamy ciekawość poznawczą, odkrywamy i rozwijamy zdolności artystyczne, muzyczne oraz językowe. Zapewniamy dzieciom zajęcia dodatkowe – j. angielski, j. kaszubski, religia, gimnastyka korekcyjna a także fachową diagnozę i opiekę logopedyczną. Ponadto raz w miesiącu odbywają się zajęcia kulinarne na których mali kucharze zgłębiają wiedzę teoretyczna jak i również praktyczną na temat wybranych potraw i smakołyków.

W minionym tygodniu na zajęciach edukacyjnych zapoznaliśmy się z ptakami, które pozostają na zimę w naszym kraju. Poznaliśmy ich nazwy, zwyczaje życiowe, dowiedzieliśmy się, co jedzą a najważniejszą rzeczą jest to, że działaniami praktycznymi pomagamy przetrwać im zimę. Razem z naszą Panią regularnie uzupełniamy nasz karmik, który znajduje się na drzewie przed szkołą, oraz wieszamy kulki dla ptaków, dzięki czemu łatwiej im zdobyć pożywienie.

Poniżej umieszczamy kilka fotografii abyście mogli podejrzeć, co się dzieje w naszym przedszkolu.

 

A oto kilka fotografii z naszych marcowych zajęć. Jak zwykle było bardzo wesoło. W mijającym miesiącu braliśmy udział w  szkolny konkursie „Prozy i Poezji Polskiej”, nasi koledzy z grupy Tymoteusz i Szczepan zajęli pierwsze i drugie miejsce, serdecznie im gratulujemy a jednocześnie jesteśmy z nich bardzo dumni J. W tym miesiącu przystąpiliśmy do programu Akademii Aquafresh, z wielką niecierpliwością czekamy na nadesłanie materiałów aby rozpocząć ciekawą przedszkolną przygodę z owym programem.


Projekt „Od sadzonki aż do drzewka”

Dnia 12.04.br przedszkolaki wraz z kolegami z III klasy zakończyły udział w projekcie „Od sadzonki aż do drzewka” przygotowanym przez wychowawców obu w/w grup. W ramach projektu przedszkolaki odbyły cykl zajęć edukacyjnych poświęconych tematyce lasu. Na zakończenie projektu dzieci wybrały się do lasu, gdzie odbyło się spotkanie z panem leśniczym i każde dziecko zasadziło swoje własne drzewo.

rok szkolny 2016/2017

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

   Dzieci z Punktu przedszkolnego przygotowują się na nadejście Świąt. Wspólnie zrobiły łańcuch oraz kartkę z życzeniami na choinkę szkolną, która wspólnie z innymi uczniami przystroiły 22 grudnia. 

Dzieci z Punktu przedszkolnego wraz z wychowaczynią p. Barbrą Grad miło spędzili wigilię. Wspólnie śpiewali kolędy, łamali się opłatkiem i składali życzenia świąteczne.

Zajęcia kulinarne w Punkcie przedszkolnym.

 W dniu 05.01.2017 r. p. Basia i p. Lucyna zorganizowały zajęcia kulinarne dla dzieci z Punktu przedszkolnego. Dzieci bardzo chętnie pomagały przy przygotowaniu ciasta do babeczek, każde z dzieci miało swój udział co widać na zdjęciach :).

 

Dnia 10 stycznia 2017 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia, od samego rana, w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.  Można było spotkać: królewny, wróżki, rycerzy, policjantów, strażaków, biedronki i jeszcze wiele innych. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno, jednak łączyło je to, że wspaniale się bawią, świetnie tańczą i mają bardzo dużo energii.  Na koniec balu dzieci otrzymały watę cukrową . Ileż to było radości i zabawy.

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, a Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są oni szczególnymi dowodami miłości. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

6 lutego 2017 r. o godzinie 12.00 w Remizie OSP w Mojuszu odbyła się uroczystość
z okazji Dnia Babci i Dziadka na, której występowały dzieci z Punktu przedszkolnego, Oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I – VI.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością czekały aby spotkać się ze swoimi babciami i dziadkami. Po przywitaniu Gości przez Panią Dyrektor dzieci zaprezentowały swój program artystyczny: mówiły wiersze, śpiewały piosenki. Występy zostały nagrodzone wielkimi brawami. Dzieci wręczyły swoim dziadkom przygotowane upominki. Dziękujemy dzieciom za piękny występ. Do zobaczenia za rok.

Lucyna Łagoda

W dniu 03.03.2017 r. jak co roku w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. W konkursie wzieły udział również dzieci z Punktu przedszkolnego oraz z Oddziału przedszkolnego.  Przedszkolaki bardzo ładnie się zaprezentowały i zostały nagrodzone przez komisję.
W kategorii wiekowej 3,4,5,6 latki dzieci zajęły wszystkie możliwe miejsca do zdobycia.

I miejsce -  Albert Miotk

II miejsce – Agata Miotk

III miejsce – Stanisław Koszałka

Wyróżnienie otrzymał Tymoteusz Sikora oraz Antoni Jaroszyk z Oddziału przedszkolnego.

Jesteśmy bardzo dumne z naszym dzieci.

Dzieci z Punktu przedszkolnego i Oddziału przedszkolnego pierwszy dzień wiosny spędziły na placu zabaw SMERF w Kartuzach. Nasze przedszkolaki nie mogły się doczekać tego wyjazdu. Przez dwie godziny świetnie się bawiły – były
w swoim żywiole. Przedszkolaki szalały na placu zabaw, układały duże klocki, zjeżdżały na zjeżdżalniach prosto do kulek, przechodziły przez przeszkody. Na koniec zabaw dzieci pani zrobiła dla każdego dziecka balon-taki jaki chciało oraz dostały słodycze. To był piękny dzień :):

W dniu 24.03.2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Dzieci z Punktu przedszkolnego oraz Oddziału przedszkolnego również wzięły w nim udział. Do konkursu przystąpiło 7 dzieci z Punktu przeszklonego: Rompa Błażej, Tymoteusz Sikora, Miotk Agata, Miotk Albert, Szmuda Łucja, Kalman Julia, Koszałka Stanisław oraz 4 dzieci
z Oddziału przedszkolnego: Bronk Jan, Ekman Patrycja, Marcińska Oliwia i Jaroszyk Antoni. Dzieci
z przedszkola przygotowała p. Lucyna Łagoda, zaś z zerówki p. Irena Brzustewicz.

Wszystkie dzieci pięknie się zaprezentowały, jesteśmy dumni z naszym małym recytatorów
i recytatorek. Każde dziecko otrzymało dyplom za udział oraz prezent od pani dyrektor.

W kategorii przedszkolnej nagrodzeni zostali:

I miejsce –zdobył Antoni Jaroszyk z Oddziału przedszkolnego

II miejsce   -  Agata Miotk

III miejsce – Julia Kalman

Wyróżnienia otrzymali: Koszałka Stanisław, Albert Miotk, Łucja Szmuda.

W dniu 07.04.2017 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa. Konkurs recytatorski daje możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych. W eliminacjach gminnych nasze przedszkole i zerówkę godnie reprezentowało 2 dzieci: Jaroszyk Antoni
z zerówki oraz Miotk Agata z Punktu przedszkolnego.  

W kategorii – grupa przedszkolna

I miejsce –zdobył Antoni Jaroszyk z Oddziału przedszkolnego

II miejsce   -  Agata Miotk

Agata i Antoni będą prezentowali naszą szkołę i gminę Sierakowice w eliminacjach powiatowych. Serdecznie gratulujemy.

Dnia 27.04.2017 r. w Kaszubskim Centrum Kultury w Kartuzach odbyły się eliminacje powiatowe 46. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa”. W kategorii wiekowej – przedszkola zaprezentowało się 13 dzieci. Gminę Sierakowice godnie reprezentowali: Agata Miotk i Antoni Jaroszyk.   

W kategorii – grupa przedszkolna

I miejsce -  Łucja Reiter, przedszkole z Łączyno

II miejsce  - Antoni Jaroszyk  i Agata Miotk z SP w Mojuszu

III miejsce - Marika Wysocka, Niepubliczne Przedszkole „OXFORDZIK” Tuchom

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych. 

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i Punktu Przedszkolnego bardzo chętnie spędzają czas na placu zabaw.